ACC06AF20-29P-025 Amphenol Industrial Operations
5015%20-%20AC%20Threaded.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 17P SILVER CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 17
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-29
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Cable Opening: 0.750" (19.05mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACC06AF20-29P-025 Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 17P SILVER CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 17, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-29, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Cable Opening: 0.750" (19.05mm), Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote ACC06AF20-29P-025
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ACC06AF2029P025 Hersteller : Amphenol Industrial 12-025-180075.pdf Circular MIL Spec Connector 17P Sz 20 Pin Crimp Straight Plug Recept