Produkte > AMPHENOL > ACJM-NV35-2
ACJM-NV35-2
ACJM-NV35-2 AMPHENOL
ACJM-NV35-2.pdf
Hersteller: AMPHENOL
Category: Jack connectors
Description: Connector: Jack 3,5mm; socket; female; without nut,mono; ways: 2
Type of connector: Jack 3,5mm
Connector: socket
Kind of connector: female
Connector variant: mono; without nut
Spatial orientation: straight
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: THT
Number of ways: 2
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 57
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACJM-NV35-2 AMPHENOL
Description: 3.5MM MONO NO THREAD VERT PCB SC, Packaging: Bulk, Connector Type: Phone Jack, Gender: Female, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Signal Lines: Mono, Termination: Press-Fit, Solder, Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ACJM-NV35-2 ACJM-NV35-2 Hersteller : Amphenol 55010544000110.pdf Conn 3.5MM Audio Jack F 2 POS Solder ST Thru-Hole 2 Terminal 1 Port
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 80
auf Bestellung 892 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
ACJM-NV35-2 ACJM-NV35-2 Hersteller : Amphenol Audio CAT-AUDIO.pdf Description: 3.5MM MONO NO THREAD VERT PCB SC
Gender: Female
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Signal Lines: Mono
Termination: Press-Fit, Solder
Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
ACJM-NV35-2 ACJM-NV35-2 Hersteller : Amphenol Sine Systems acjs-nv35-5.pdf Conn 3.5MM Audio Jack F 2 POS Solder ST Thru-Hole 2 Terminal 1 Port