Produkte > AMPHENOL AUDIO > ACJS-NH35
ACJS-NH35
ACJS-NH35 Amphenol Audio
CAT-AUDIO.pdf
Hersteller: Amphenol Audio
Phone Connectors 3.5mm PCB Jack Plastic, Stereo
auf Bestellung 1026 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACJS-NH35 Amphenol Audio
Description: 3.5MM TRS NO THREAD HORZ PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Phone Jack, Gender: Female, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 6 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Signal Lines: Stereo (3 Conductor, TRS), Termination: Kinked Pin, Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ACJS-NH35 ACJS-NH35 Hersteller : AMPHENOL ACJS-NH35.pdf Category: Jack connectors
Description: Connector: Jack 3,5mm; socket; female; ways: 3; angled 90°; THT
Type of connector: Jack 3,5mm
Connector: socket
Kind of connector: female
Connector variant: stereo; with double switch; without nut
Spatial orientation: angled 90°
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: THT
Number of ways: 3
auf Bestellung 409 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 45
ACJS-NH35 ACJS-NH35 Hersteller : Amphenol Audio CAT-AUDIO.pdf Description: 3.5MM TRS NO THREAD HORZ PCB
Packaging: Bulk
Connector Type: Phone Jack
Gender: Female
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 6 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Signal Lines: Stereo (3 Conductor, TRS)
Termination: Kinked Pin
Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
auf Bestellung 124 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
ACJS-NH35 ACJS-NH35 Hersteller : Amphenol Sine Systems 3908962144980136055010385001111.pdf Conn 3.5MM Stereo Phone Jack F 1 POS Solder RA Thru-Hole 6 Terminal 1 Port
auf Bestellung 569 Stücke:
Mindestbestellmenge: 55
Produkt ist nicht verfügbar