Produkte > AMPHENOL > ACJS-NV35-3S
ACJS-NV35-3S
ACJS-NV35-3S AMPHENOL
55010544000110.pdf
Hersteller: AMPHENOL
Category: Jack connectors
Description: Connector: Jack 3,5mm; socket; female; without nut,stereo; ways: 3
Type of connector: Jack 3,5mm
Connector: socket
Kind of connector: female
Connector variant: stereo; without nut
Spatial orientation: straight
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: THT
Number of ways: 3
Design: on/off switch
auf Bestellung 710 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 61
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACJS-NV35-3S AMPHENOL
Description: CONN JACK STEREO 3.5MM 3COND TRS, Packaging: Bulk, Connector Type: Phone Jack, Gender: Female, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 4 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Signal Lines: Stereo (3 Conductor, TRS), Termination: Press-Fit, Solder, Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 941 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ACJS-NV35-3S ACJS-NV35-3S Hersteller : Amphenol Audio CAT-AUDIO.pdf Description: CONN JACK STEREO 3.5MM 3COND TRS
Gender: Female
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Number of Positions/Contacts: 3 Conductors, 4 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Signal Lines: Stereo (3 Conductor, TRS)
Termination: Press-Fit, Solder
Industry Recognized Mating Diameter: 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Part Status: Active
auf Bestellung 168 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
ACJS-NV35-3S ACJS-NV35-3S Hersteller : Amphenol Sine Systems amp_catalogue_180724_lq.pdf Conn 3.5MM Stereo Phone Jack F 3 POS Solder ST Thru-Hole 4 Terminal 1 Port
auf Bestellung 1042 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
auf Bestellung 100 Stücke:
auf Bestellung 100 Stücke: