Produkte > Aktive Bauelemente > Sensoren > ACS715LLCTR-20A-T
ACS715LLCTR-20A-T
ACS715LLCTR-20A-T
ACS715-Datasheet.ashx
Produktcode: 64583
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Aktive Bauelemente > Sensoren
Produkt ist nicht verfügbar
Preis
ACS715LLCTR-20A-T ACS715LLCTR-20A-T Hersteller : Allegro MicroSystems acs715datasheet.pdf Open Loop Current Sensor DC Current 5V 8-Pin SOIC N T/R
auf Bestellung 2083 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 126
ACS715LLCTR-20A-T ACS715LLCTR-20A-T Hersteller : Allegro MicroSystems ACS715-Datasheet.ashx Description: CURRENT SENSOR HE/OL 20A 8-SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization: Unidirectional
Sensitivity: 185mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 80kHz
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 3.5µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±1.5%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 13mA
Current - Sensing: 20A
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Not For New Designs
Number of Channels: 1
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Unidirectional
Sensitivity: 185mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 80kHz
Accuracy: ±1.5%
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 3.5µs
Linearity: ±1.5%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 13mA
Current - Sensing: 20A
Number of Channels: 1
Mindestbestellmenge: 3
Mindestbestellmenge: 1500
ACS715LLCTR-20A-T Hersteller : Allegro MicroSystems LLC ACS715-Datasheet.pdf Датчик струму на ефекті Холла, Точн., % = 1,5, Fдіап, кГц = DC...80, Iживл = 13 мА, Uживл, В = 5, Велич., що вимір. = Напруга, Поляр. = однонапрямлена, Тексп, °C = -40...+150, Час відгуку, мс = 0,003, Чутл. = 185 мВ/А,... Група товару: Датчики Корпус: SOI
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 33 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
ACS715LLCTR-20A-T Hersteller : Allegro ACS715-Datasheet.ashx ACS715LLCTR-20A-T ACS715
ACS715LLCTR-20A-T Hersteller : Allegro MicroSystems ACS715-Datasheet.ashx SENSOR CURRENT 20A 5V UNI SOIC-8 Група товару: Датчики електричних та магнітних величин Од. вим: шт