Produkte > ALLEGRO MICROSYSTEMS > ACS750ECA-100
ACS750ECA-100 Allegro MicroSystems
ACS750xCA-100.pdf
Hersteller: Allegro MicroSystems
датчик тока на эффекте Холла Група товару: Датчики електричних та магнітних величин Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACS750ECA-100 Allegro MicroSystems
Description: SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC, Packaging: Tube, Package / Case: 5-CA Formed Leads, PFF, Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 19.75mV/A, Mounting Type: Through Hole, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 13kHz, Accuracy: ±1.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 27µs, Sensor Type: Hall Effect, Open Loop, Linearity: ±5%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 10mA, Current - Sensing: 100A, Supplier Device Package: 5-CA Module, Number of Channels: 1.
Weitere Produktangebote ACS750ECA-100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
ACS750ECA-100 Hersteller : Allegro MicroSystems LLC ACS750xCA-100_Allegro.pdf Датчик струму на ефекті Холла, Fдіап, кГц = DC...13, Iдіап = 100 А, Iживл = 10 мА, Uживл, В = 5, Велич., що вимір. = AC-DC, Тексп, °С = -40...+85, Точ. % = 5, Час відгуку, мкс = 27, Чутл., мВ/А = 19,75, Тип виходу = Логометричний, Напруга,... Група товар
Anzahl je Verpackung: 170 Stücke
ACS750ECA-100 ACS750ECA-100 Hersteller : Allegro MicroSystems ACS750xCA-100.pdf Description: SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Packaging: Tube
Package / Case: 5-CA Formed Leads, PFF
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 19.75mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 13kHz
Accuracy: ±1.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 27µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±5%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 10mA
Current - Sensing: 100A