Produkte > Aktive Bauelemente > Sensoren > ACS758LCB-050B-PFF-T
ACS758LCB-050B-PFF-T
ACS758LCB-050B-PFF-T
ACS758-Datasheet.ashx
Produktcode: 64584
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Aktive Bauelemente > Sensoren
Preis
ACS758LCB-050B-PFF-T ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : Allegro MicroSystems ACS758-Datasheet.ashx Description: CURRENT SENSOR HE/OL 50A 5-CB
Packaging: Tube
Package / Case: 5-CB Formed Leads, PFF
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 40mV/A
Mounting Type: Through Hole
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 120kHz
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Response Time: 4µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±1%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 13.5mA
Current - Sensing: 50A
Supplier Device Package: 5-CB Module
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2705 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 1656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ACS758LCB-050B-PFF-T ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : ALLEGRO MICROSYSTEMS ACS758-Datasheet.ashx Description: ALLEGRO MICROSYSTEMS - ACS758LCB-050B-PFF-T - Stromsensor, Stromleiter, Bidirektional, -1.2%, PFF, 5 Pin(s)
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sensor-IC-Montage: Durchsteckmontage
Qualifikation: AEC-Q100
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
Ruhestrom: 10mA
Strommessrichtung: Bidirektional
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Isolationsspannung: 4.8kVrms
Versorgungsspannung, min.: 3V
Sensorgehäuse/-bauform: PFF
Gemessener Strom: 10mA
Bauform - Sensor: PFF
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: -
Bandbreite: 120kHz
productTraceability: No
Genauigkeit: -1.2%
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
ACS758LCB-050B-PFF-T ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : Allegro MicroSystems acs758datasheet.pdf Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V 5-Pin Case CB-PFF Tube Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : Allegro ACS758-Datasheet.ashx ACS758LCB-050B-PFF-T ACS758LCB
Anzahl je Verpackung: 34 Stücke
ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : Allegro MicroSystems ACS758xCB.PDF Current Sensor 50A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional 5-CB Formed Leads, PFF Група товару: Датчики електричних та магнітних величин Од. вим: шт
ACS758LCB-050B-PFF-T Hersteller : Allegro MicroSystems LLC ACS758-Datasheet.pdf Датчик Холла для AC/DC, Iживл = 13,5 мА, Iроб = 50 А, Uживл, В = 3,0...5,5, Поляр. = двонапрямлена, Тексп, °С = -40...+150, Точн, % = 2, Ч-та, F, кГц = 120, Час відгуку, мкс = 4, Чутл, мВ/А = 40, Тип вих. = Логометричний, напруга,... Група товару: Датчик