Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5116BCPZ80-RL7
AD5116BCPZ80-RL7
AD5116BCPZ80-RL7 Analog Devices, Inc.
ad5116.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 80kOhm 64POS Non-Volatile 8-Pin LFCSP EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5116BCPZ80-RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DIG POT 80K 8-LFCSP-UD, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 80k, Tolerance: ±8%, Package / Case: 8-UFDFN Exposed Pad, CSP, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: Pushbutton, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 8-LFCSP-UD (2x2), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 70, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5116BCPZ80-RL7
Resistance (Ohms): 80k
Tolerance: ±8%
Memory Type: Non-Volatile
Interface: Pushbutton
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 70
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C