Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD5122BRUZ10
AD5122BRUZ10
AD5122BRUZ10 Analog Devices Inc.
ad5122a_5142a.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 128TAP 16TSSOP
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±8%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5122BRUZ10 Analog Devices Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 128TAP 16TSSOP, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±8%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 128, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD5122BRUZ10 AD5122BRUZ10 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5122_5142.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: digital potentiometer; 10kΩ; SPI; 7bit; TSSOP16; SMD; Ch: 2; tube
Supply voltage: 1.8...5.5V
Type of integrated circuit: digital potentiometer
Case: TSSOP16
Kind of memory: non-volatile
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Max INL: ±0.1LSB
Max DNL: ±0.1LSB
Number of channels: 2
Converter resolution: 7bit
Number of positions: 128
Resistance: 10kΩ