AD5124BRUZ10
AD5124BRUZ10 Analog Devices, Inc.
ad5124_5144_5144a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP Tube
auf Bestellung 5400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5124BRUZ10 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TSSOP, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±8%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 128, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5124BRUZ10 AD5124BRUZ10 Hersteller : Analog Devices AD5124_5144_5144A.pdf Digital Potentiometer ICs 128tap, Quad DigiPOT, NVM, SPI
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD5124BRUZ10 AD5124BRUZ10 Hersteller : Analog Devices Inc. AD5124_5144_5144A.pdf Description: IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TSSOP
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±8%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 133 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
AD5124BRUZ10 AD5124BRUZ10 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5124_5144_5144a.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP Tube