Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5142WBCPZ10-RL7
AD5142WBCPZ10-RL7
AD5142WBCPZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
ad5122_5142.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log Automotive AEC-Q100 16-Pin LFCSP EP T/R
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5142WBCPZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 10KOHM 16LFCSP, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±8%, Features: Cascade Pin, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±8%
Features: Cascade Pin
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-LFCSP (3x3)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±8%
Features: Cascade Pin
Packaging: Cut Tape (CT)
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Taper: Linear
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 3
AD5142WBCPZ10-RL7 AD5142WBCPZ10-RL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5122_5142.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log Automotive AEC-Q100 16-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar