Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5144ABRUZ100-RL7
AD5144ABRUZ100-RL7
AD5144ABRUZ100-RL7 Analog Devices, Inc.
ad5124_5144_5144a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5144ABRUZ100-RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 100KOHM 256TP 20TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±8%, Features: Selectable Address, Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 130, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5144ABRUZ100-RL7 AD5144ABRUZ100-RL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5124_5144_5144a.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
AD5144ABRUZ100-RL7 AD5144ABRUZ100-RL7 Hersteller : Analog Devices Inc. AD5124_5144_5144A.pdf Description: IC DGT POT 100KOHM 256TP 20TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±8%
Features: Selectable Address
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 130
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 959 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
AD5144ABRUZ100-RL7 AD5144ABRUZ100-RL7 Hersteller : Analog Devices AD5124_5144_5144A.pdf Digital Potentiometer ICs 256tap, Quad DigiPOT, NVM, I2C
auf Bestellung 421 Stücke:
AD5144ABRUZ100-RL7
Produktcode: 191872
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
AD5124_5144_5144A.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±8%
Features: Selectable Address
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Taper: Linear