Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5144TRUZ10-EP
AD5144TRUZ10-EP
AD5144TRUZ10-EP Analog Devices, Inc.
ad5144-ep.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP Tube
auf Bestellung 12145 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5144TRUZ10-EP Analog Devices, Inc.
Description: 256TAP, QUAD DIGIPOT, NVM, SPI, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±8%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5144TRUZ10-EP AD5144TRUZ10-EP Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5144-ep.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 20-Pin TSSOP Tube
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 20 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±8%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 55
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C