Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD5172BRM2.5
AD5172BRM2.5
AD5172BRM2.5 Analog Devices Inc.
AD5172_5173.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP
Resistance (Ohms): 2.5k
Tolerance: -20%, +55%
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I²C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 5255 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 137
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5172BRM2.5 Analog Devices Inc.
Description: IC DGT POT 2.5KOHM 256TAP 10MSOP, Resistance (Ohms): 2.5k, Tolerance: -20%, +55%, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: OTP, Interface: I²C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 10-MSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5172BRM2.5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5172BRM2.5 AD5172BRM2.5 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5172.pdf Digital Potentiometer 2.5kOhm 256POS Volatile 10-Pin MSOP Tube
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 31 Stücke:
Resistance (Ohms): 2.5k
Tolerance: -20%, +55%
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I²C
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V