Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5172BRMZ10-RL7
AD5172BRMZ10-RL7
AD5172BRMZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
ad5172.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile 10-Pin MSOP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5172BRMZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: OTP, Interface: I²C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 10-MSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5172BRMZ10-RL7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5172BRMZ10-RL7 AD5172BRMZ10-RL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5172.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile 10-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I²C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 10-MSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I²C
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear