Produkte > ANALOG DEVICES > AD5172BRMZ100
AD5172BRMZ100
AD5172BRMZ100 Analog Devices
ad5172_5173-3118333.pdf
Hersteller: Analog Devices
Digital Potentiometer ICs Dual OPT 8 Bit I2C DigiPOT
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5172BRMZ100 Analog Devices
Description: IC DGT POT 100KOHM 256TAP 10MSOP, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±20%, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: OTP, Interface: I²C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 10-MSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5172BRMZ100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5172BRMZ100 AD5172BRMZ100 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5172.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile 10-Pin MSOP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I²C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 10-MSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 160
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: digital potentiometer; 100kΩ; I2C; 8bit; MSOP10; SMD; Ch: 2; tube
Supply voltage: 2.7...5.5V
Case: MSOP10
Type of integrated circuit: digital potentiometer
Kind of memory: EPROM OTP
Interface: I2C
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...125°C
Max DNL: ±0.1LSB
Max INL: ±0.3LSB
Number of channels: 2
Number of positions: 256
Converter resolution: 8bit
Resistance: 100kΩ