Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5204BCPZ10-REEL
AD5204BCPZ10-REEL
AD5204BCPZ10-REEL Analog Devices, Inc.
ad5204_5206.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 32-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5204BCPZ10-REEL Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 10KOHM 32LFCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±30%, Features: Cascade Pin, Selectable Address, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, CSP, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 32-LFCSP-VQ (5x5), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50, Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5204BCPZ10-REEL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±30%
Features: Cascade Pin, Selectable Address
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, CSP
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 32-LFCSP-VQ (5x5)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50
Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C