Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD5204BRUZ100
AD5204BRUZ100
AD5204BRUZ100 Analog Devices Inc.
AD5204_5206.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Features: Cascade Pin, Selectable Address
Packaging: Tube
Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50
Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 252 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5204BRUZ100 Analog Devices Inc.
Description: IC DGT POT 100KOHM 256TP 24TSSOP, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±30%, Features: Cascade Pin, Selectable Address, Packaging: Tube, Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50, Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD5204BRUZ100 Hersteller : AD AD5204_5206.pdf 10+ DIP
auf Bestellung 6000 Stücke:
AD5204BRUZ100 AD5204BRUZ100 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5204_5206.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube