Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5206BRUZ50-REEL7
AD5206BRUZ50-REEL7
AD5206BRUZ50-REEL7 Analog Devices, Inc.
ad5204_5206.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5206BRUZ50-REEL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: ±30%, Features: Selectable Address, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50, Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50
Temperature Coefficient (Typ): 700ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 568 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
AD5206BRUZ50-REEL7 AD5206BRUZ50-REEL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5204_5206.pdf Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Taper: Linear