Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD5220BRZ100-REEL7
AD5220BRZ100-REEL7
AD5220BRZ100-REEL7 Analog Devices Inc.
AD5220.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8SOIC
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 8-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 40
Temperature Coefficient (Typ): 800ppm/°C
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5220BRZ100-REEL7 Analog Devices Inc.
Description: IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8SOIC, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: Up/Down (U/D, CS), Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 128, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 8-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 40, Temperature Coefficient (Typ): 800ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5220BRZ100-REEL7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5220BRZ100-REEL7 AD5220BRZ100-REEL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 104988615392906ad5220.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 128POS Volatile 8-Pin SOIC N T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear