Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5220WBRZ10-REEL7
AD5220WBRZ10-REEL7
AD5220WBRZ10-REEL7 Analog Devices, Inc.
104988615392906ad5220.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile Automotive AEC-Q100 8-Pin SOIC N T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5220WBRZ10-REEL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT SGL 128POS 8SOIC, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: Up/Down (U/D, CS), Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 128, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 8-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 40, Temperature Coefficient (Typ): 800ppm/°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5220WBRZ10-REEL7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5220WBRZ10-REEL7 AD5220WBRZ10-REEL7 Hersteller : Analog Devices Inc. AD5220.pdf Description: IC DGTL POT SGL 128POS 8SOIC
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 8-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 40
Temperature Coefficient (Typ): 800ppm/°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±30%
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear