Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5231BRUZ50-REEL7
AD5231BRUZ50-REEL7
AD5231BRUZ50-REEL7 Analog Devices, Inc.
ad5231.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 50kOhm 1024POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5231BRUZ50-REEL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 50KOHM 1024TP 16TSSOP, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: -40%, +20%, Features: Cascade Pin, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 1024, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50, Temperature Coefficient (Typ): 600ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5231BRUZ50-REEL7 AD5231BRUZ50-REEL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5231.pdf Digital Potentiometer 50kOhm 1024POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: -40%, +20%
Features: Cascade Pin
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 1024
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 50
Temperature Coefficient (Typ): 600ppm/°C
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 940 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: -40%, +20%
Features: Cascade Pin
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 1024
Taper: Linear