AD5232BRU10
AD5232BRU10 Analog Devices, Inc.
1615ad5232.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP Tube
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5232BRU10 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16TSSOP, Packaging: Tube, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: -40%, +20%, Features: Cascade Pin, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 200, Temperature Coefficient (Typ): 600ppm/°C, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD5232BRU10
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5232BRU10 AD5232BRU10
Produktcode: 40117
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : AD AD5232.pdf IC > IC DAW, ADW, Digital Wandler
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: -40%, +20%
Features: Cascade Pin
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 200
Temperature Coefficient (Typ): 600ppm/°C