Produkte > ANALOG DEVICES > AD5241BRUZ100-R7
AD5241BRUZ100-R7
AD5241BRUZ100-R7 Analog Devices
ad5241_ad5242.pdf
Hersteller: Analog Devices
Digital Potentiometer ICs 8-Bit I2C RDAC
auf Bestellung 866 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5241BRUZ100-R7 Analog Devices
Description: IC DGT POT 100KOHM 256TP 14TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: -30%, +50%, Features: Selectable Address, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 60, Temperature Coefficient (Typ): 30ppm/°C, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: -30%, +50%
Features: Selectable Address
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.3V ~ 2.7V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 60
Temperature Coefficient (Typ): 30ppm/°C
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 968 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
AD5241BRUZ100-R7 AD5241BRUZ100-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5241_ad5242.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: -30%, +50%
Features: Selectable Address
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Taper: Linear