Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5253BRUZ10-RL7
AD5253BRUZ10-RL7
AD5253BRUZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
ad5253_5254.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5253BRUZ10-RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 20TSSOP, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 200, Temperature Coefficient (Typ): 650ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5253BRUZ10-RL7 AD5253BRUZ10-RL7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5253_5254.pdf Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
auf Bestellung 950 Stücke:
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 200
Temperature Coefficient (Typ): 650ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 975 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 64
Taper: Linear