Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5258BRMZ100-R7
AD5258BRMZ100-R7
AD5258BRMZ100-R7 Analog Devices, Inc.
1440ad5258.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 100kOhm 64POS Non-Volatile 10-Pin MSOP T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5258BRMZ100-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGTL POT 100KOHM 64TAP 10MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±30%, Features: Selectable Address, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 10-MSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 75, Temperature Coefficient (Typ): 200ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 75
Temperature Coefficient (Typ): 200ppm/°C
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
auf Bestellung 170 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Mindestbestellmenge: 5
AD5258BRMZ100-R7 AD5258BRMZ100-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 1440ad5258.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 64POS Non-Volatile 10-Pin MSOP T/R