Produkte > ANALOG DEVICES > AD5259BCPZ50-R7
AD5259BCPZ50-R7
AD5259BCPZ50-R7 Analog Devices
AD5259.pdf
Hersteller: Analog Devices
Digital Potentiometer ICs 8-Bit I2C EEMEM DigiPOT - LFCSP
auf Bestellung 1286 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5259BCPZ50-R7 Analog Devices
Description: IC DGTL POT 50KOHM 10LFCSP, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: ±30%, Features: Selectable Address, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 75, Temperature Coefficient (Typ): 500ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 75
Temperature Coefficient (Typ): 500ppm/°C
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
AD5259BCPZ50-R7 Hersteller : ADI AD5259.pdf
auf Bestellung 204 Stücke:
AD5259BCPZ50-R7 AD5259BCPZ50-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. ad5259.pdf Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile 10-Pin LFCSP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear