Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5273BRJZ100-R7
AD5273BRJZ100-R7
AD5273BRJZ100-R7 Analog Devices, Inc.
43560473876379680ad5273.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Digital Potentiometer 100kOhm 64POS 8-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5273BRJZ100-R7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DGT POT 100KOHM 64TAP SOT23-8, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±30%, Features: Selectable Address, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: OTP, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: SOT-23-8, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 60, Temperature Coefficient (Typ): 300ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-8
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: SOT-23-8
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 60
Temperature Coefficient (Typ): 300ppm/°C
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2918 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
AD5273BRJZ100-R7 AD5273BRJZ100-R7 Hersteller : Analog Devices, Inc. 43560473876379680ad5273.pdf Digital Potentiometer 100kOhm 64POS 8-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±30%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-8
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: OTP
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear