Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD5542ABCPZ-1-RL7
AD5542ABCPZ-1-RL7
AD5542ABCPZ-1-RL7 Analog Devices Inc.
AD5512A_5542A.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 16BIT 10-LFCSP-WD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP
Reference Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V
Settling Time: 1µs (Typ)
Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3)
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5542ABCPZ-1-RL7 Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 16BIT 10-LFCSP-WD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad, CSP, Output Type: Voltage - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Data Interface: SPI, DSP, Reference Type: External, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 1µs (Typ), Supplier Device Package: 10-LFCSP-WD (3x3), Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.5, ±0.5, Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD5542ABCPZ-1-RL7 AD5542ABCPZ-1-RL7 Hersteller : Analog Devices AD5512A_5542A.pdf Digital to Analog Converters - DAC 2.7 V to 5.5 V, Serial-Input, Voltage-Output, 16-Bit nanoDAC in 10-lead LFCSP, 16-lead 3 mm x 3 mm LFCSP, and 16-lead TSSOP
auf Bestellung 1285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD5542ABCPZ-1-RL7 AD5542ABCPZ-1-RL7 Hersteller : Analog Devices Inc. AD5512A_5542A.pdf Description: IC DAC 16BIT 10-LFCSP-WD
Packaging: Cut Tape (CT)
Reference Type: External