Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD5725BRSZ-1500RL7
AD5725BRSZ-1500RL7
AD5725BRSZ-1500RL7 Analog Devices, Inc.
406ad5725.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 4-CH R-2R 12-bit 28-Pin SSOP T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD5725BRSZ-1500RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT 28-SSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V ~ 15V, -15V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Settling Time: 10µs (Typ), Supplier Device Package: 28-SSOP, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 4, INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±1 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Number of Bits: 12
Data Interface: Parallel
Reference Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V ~ 15V, -15V
Voltage - Supply, Digital: 5V