AD7111ACRZ
AD7111ACRZ Analog Devices, Inc.
andis01988-1.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH R-2R 17-bit 16-Pin SOIC W Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7111ACRZ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 17BIT 16-SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 17, Data Interface: Parallel, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Supplier Device Package: 16-SOIC, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD7111ACRZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD7111ACRZ AD7111ACRZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7111_7111A.pdf Description: IC DAC 17BIT 16-SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Data Interface: Parallel
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V