Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD7247AARZ-REEL
AD7247AARZ-REEL
AD7247AARZ-REEL Analog Devices, Inc.
7237_47a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 2-CH R-2R 12-bit 24-Pin SOIC W T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7247AARZ-REEL Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V, Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V, Settling Time: 8µs, Supplier Device Package: 24-SOIC, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 2, INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±0.9 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD7247AARZ-REEL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
AD7247AARZ-REEL AD7247AARZ-REEL Hersteller : Analog Devices Inc. AD7237A_7247A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Voltage - Buffered
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V