AD7247ABNZ
AD7247ABNZ Analog Devices, Inc.
7237_47a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 2-CH R-2R 12-bit 24-Pin PDIP N Tube
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7247ABNZ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Through Hole, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V, Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V, Settling Time: 8µs, Supplier Device Package: 24-PDIP, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 2, INL/DNL (LSB): ±0.5 (Max), ±0.9 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD7247ABNZ AD7247ABNZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7237A_7247A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Voltage - Buffered
Mounting Type: Through Hole
Number of Bits: 12
Data Interface: Parallel
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V
Settling Time: 8µs
Supplier Device Package: 24-PDIP
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 2
INL/DNL (LSB): ±0.5 (Max), ±0.9 (Max)
Differential Output: No
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD7247ABNZ Hersteller : AD AD7237A_7247A.pdf 0407+;