AD7247ATQ
AD7247ATQ Analog Devices, Inc.
7237_47a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 2-CH R-2R 12-bit 24-Pin CDIP Tube
auf Bestellung 36 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7247ATQ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24CDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-CDIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Through Hole, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V, Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V, Settling Time: 10µs, Supplier Device Package: 24-CDIP, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 2, INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±0.9 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD7247ATQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
AD7247ATQ AD7247ATQ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7237A_7247A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24CDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-CDIP (0.300", 7.62mm)
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V
Settling Time: 10µs
Supplier Device Package: 24-CDIP
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 2
INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±0.9 (Max)
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
AD7247ATQ AD7247ATQ Hersteller : Analog Devices AD7237A_7247A-3118723.pdf Digital to Analog Converters - DAC IMPROVED 12-BIT DACPORT