AD7247BQ
AD7247BQ Analog Devices, Inc.
ad7247.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 2-CH R-2R 12-bit 24-Pin CDIP Tube
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7247BQ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 24CDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-CDIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Through Hole, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Voltage - Supply, Analog: ±15V, Voltage - Supply, Digital: 15V, Settling Time: 10µs, Supplier Device Package: 24-CDIP, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 2, INL/DNL (LSB): ±0.5 (Max), ±0.9 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD7247BQ AD7247BQ Hersteller : Analog Devices AD7237A_7247A-3118723.pdf Digital to Analog Converters - DAC DUAL 12 BIT DAC PORT IC
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AD7247BQ Hersteller : AD AD7237_7247.pdf
auf Bestellung 2100 Stücke:
AD7247BQ AD7247BQ Hersteller : Analog Devices, Inc. ad7247.pdf DAC 2-CH R-2R 12-bit 24-Pin CDIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 24-CDIP (0.300", 7.62mm)
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Voltage - Supply, Analog: ±15V
Voltage - Supply, Digital: 15V