AD7248AAPZ
AD7248AAPZ Analog Devices, Inc.
253547056ad7245a_48a_b.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH R-2R 12-bit 20-Pin PLCC Tube
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7248AAPZ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 28PLCC, Packaging: Tube, Package / Case: 28-LCC (J-Lead), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V, Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V, Settling Time: 7µs, Supplier Device Package: 28-PLCC (11.51x11.51), Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±1 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 12 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
AD7248AAPZ AD7248AAPZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7245A_7248A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 28PLCC
Packaging: Tube
Package / Case: 28-LCC (J-Lead)
Output Type: Voltage - Buffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 12
Data Interface: Parallel
Reference Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V
Settling Time: 7µs
Supplier Device Package: 28-PLCC (11.51x11.51)
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±1 (Max)
Differential Output: No
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 26 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
Produkt ist nicht verfügbar
AD7248AAPZ AD7248AAPZ Hersteller : Analog Devices AD7245A_7248A.pdf Digital to Analog Converters - DAC 12-BIT DACPORT (8+4) IC