AD7248ABRZ
AD7248ABRZ Analog Devices, Inc.
253547056ad7245a_48a_b.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH R-2R 12-bit 20-Pin SOIC W Tube
auf Bestellung 731 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7248ABRZ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V, Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V, Settling Time: 7µs, Supplier Device Package: 20-SOIC, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.75 (Max), ±1 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD7248ABRZ
Produkt ist nicht verfügbar
AD7248ABRZ AD7248ABRZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7245A_7248A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 20SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Reference Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: ±10.8V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Digital: 10.8V ~ 16.5V
Settling Time: 7µs
Supplier Device Package: 20-SOIC
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±0.75 (Max), ±1 (Max)
Differential Output: No
DigiKey Programmable: Not Verified
AD7248ABRZ AD7248ABRZ Hersteller : Analog Devices AD7245A_7248A.pdf Digital to Analog Converters - DAC 12-BIT DACPORT (8+4) IC