AD7248JPZ
AD7248JPZ Analog Devices, Inc.
ad7245_7248.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH R-2R 12-bit 20-Pin PLCC Tube
auf Bestellung 1254 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7248JPZ Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 12BIT V-OUT 28PLCC, Packaging: Tube, Package / Case: 28-LCC (J-Lead), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 12, Data Interface: Parallel, Reference Type: Internal, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Analog: ±14.25V ~ 15.75V, Voltage - Supply, Digital: 14.25V ~ 15.75V, Settling Time: 5µs, 10µs, Supplier Device Package: 28-PLCC (11.51x11.51), Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±1 (Max), Differential Output: No.
Weitere Produktangebote AD7248JPZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 3 Stücke:
AD7248JPZ AD7248JPZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD7245A_7248A.pdf Description: IC DAC 12BIT V-OUT 28PLCC
Packaging: Tube
Package / Case: 28-LCC (J-Lead)
Reference Type: Internal
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Analog: ±14.25V ~ 15.75V
Voltage - Supply, Digital: 14.25V ~ 15.75V
Settling Time: 5µs, 10µs
Supplier Device Package: 28-PLCC (11.51x11.51)
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±1 (Max), ±1 (Max)
Differential Output: No
Produkt ist nicht verfügbar
AD7248JPZ AD7248JPZ Hersteller : Analog Devices AD7245A_7248A.pdf Digital to Analog Converters - DAC 12-BIT CMOS VOUT DACPORT