Produkte > ANALOG DEVICES INC. > AD7477AARMZ-REEL7
AD7477AARMZ-REEL7
AD7477AARMZ-REEL7 Analog Devices Inc.
AD7476A_7477A_7478A.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT SAR 8MSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI, DSP
Reference Type: Supply
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.25V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.25V
Sampling Rate (Per Second): 1M
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 8-MSOP
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 14665 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7477AARMZ-REEL7 Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT SAR 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Configuration: S/H-ADC, Data Interface: SPI, DSP, Reference Type: Supply, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.25V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.25V, Sampling Rate (Per Second): 1M, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 8-MSOP, Architecture: SAR, Ratio - S/H:ADC: 1:1, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Weitere Produktangebote AD7477AARMZ-REEL7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD7477AARMZ-REEL7 AD7477AARMZ-REEL7 Hersteller : Analog Devices Inc. AD7476A_7477A_7478A.pdf Description: IC ADC 10BIT SAR 8MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI, DSP
Reference Type: Supply
Sampling Rate (Per Second): 1M
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
Produkt ist nicht verfügbar
AD7477AARMZ-REEL7 AD7477AARMZ-REEL7 Hersteller : Analog Devices AD7476A_7477A_7478A-1501904.pdf Analog to Digital Converters - ADC 10-Bit Low Power ADC in uSOIC Pkg I.C