Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > AD7478AAKSZ-500RL7
AD7478AAKSZ-500RL7
AD7478AAKSZ-500RL7 Analog Devices, Inc.
458ad7476a_7477a_7478a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
1-Channel Single ADC SAR 1.2Msps 8-bit Serial 6-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 236 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD7478AAKSZ-500RL7 Analog Devices, Inc.
Description: IC ADC 8BIT SAR SC70-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 8, Configuration: S/H-ADC, Data Interface: SPI, DSP, Reference Type: Supply, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.25V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.25V, Sampling Rate (Per Second): 1.2M, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: SC-70-6, Architecture: SAR, Ratio - S/H:ADC: 1:1, Number of A/D Converters: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 236 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 49
AD7478AAKSZ-500RL7 AD7478AAKSZ-500RL7 Hersteller : Analog Devices Inc. AD7476A_7477A_7478A.pdf Description: IC ADC 8BIT SAR SC70-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 8
Reference Type: Supply
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.25V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.25V
Sampling Rate (Per Second): 1.2M
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: SC-70-6
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
AD7478AAKSZ-500RL7 AD7478AAKSZ-500RL7 Hersteller : Analog Devices AD7476A_7477A_7478A-3119187.pdf Analog to Digital Converters - ADC 8-Bit Low Power ADC in SC70 Package I.C
auf Bestellung 340 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 8
Reference Type: Supply