AD9750ARZ
AD9750ARZ Analog Devices Inc.
AD9750.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 10BIT A-OUT 28SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Current - Unbuffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: Parallel
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V
Settling Time: 35ns (Typ)
Supplier Device Package: 28-SOIC
Architecture: Current Source
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±0.1, ±0.1
Differential Output: Yes
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 331 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD9750ARZ Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 10BIT A-OUT 28SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 35ns (Typ), Supplier Device Package: 28-SOIC, Architecture: Current Source, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.1, ±0.1, Differential Output: Yes, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: Parallel
Voltage - Supply, Analog: 5V