AD9750ARZRL
AD9750ARZRL Analog Devices, Inc.
62030723ad9750_0_dev.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH Segment 10-bit 28-Pin SOIC W T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD9750ARZRL Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT A-OUT 28SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: Parallel, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 35ns (Typ), Supplier Device Package: 28-SOIC, Architecture: Current Source, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.1, ±0.1, Differential Output: Yes, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AD9750ARZRL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Current - Unbuffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: Parallel
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V