Produkte > ANALOG DEVICES > AD977AARSZ
AD977AARSZ
AD977AARSZ Analog Devices
AD977_977A-3119866.pdf
Hersteller: Analog Devices
Analog to Digital Converters - ADC 200 KSPS 16 BIT ADC
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 374-378 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD977AARSZ Analog Devices
Description: IC ADC 16BIT SAR 28SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Sampling Rate (Per Second): 200k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 28-SSOP, Architecture: SAR, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Weitere Produktangebote AD977AARSZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
AD977AARSZ AD977AARSZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD977_977A.pdf Description: IC ADC 16BIT SAR 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Configuration: ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V