AD977ARZ
AD977ARZ Analog Devices
AD977_977A-3120281.pdf
Hersteller: Analog Devices
Analog to Digital Converters - ADC IC, MONO 16-BIT ADC
auf Bestellung 381 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD977ARZ Analog Devices
Description: IC ADC 16BIT SAR 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Sampling Rate (Per Second): 100k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 20-SOIC, Architecture: SAR, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Weitere Produktangebote AD977ARZ
Produkt ist nicht verfügbar
AD977ARZ Hersteller : Analog Devices AD977_977A.pdf SOIC20 Група товару: АЦП та ЦАП, цифрові потенціометри Од. вим: шт
AD977ARZ AD977ARZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD977_977A.pdf Description: IC ADC 16BIT SAR 20SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V