AD977BRZRL
AD977BRZRL Analog Devices, Inc.
ad977-77a.a.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
1-Channel Single ADC SAR 100ksps 16-bit Serial 20-Pin SOIC W T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD977BRZRL Analog Devices, Inc.
Description: IC ADC 16BIT SAR 20SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Sampling Rate (Per Second): 100k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 20-SOIC, Architecture: SAR, Number of A/D Converters: 1.
Weitere Produktangebote AD977BRZRL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AD977BRZRL AD977BRZRL Hersteller : Analog Devices Inc. AD977_977A.pdf Description: IC ADC 16BIT SAR 20SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Sampling Rate (Per Second): 100k
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 20-SOIC
Architecture: SAR
Number of A/D Converters: 1
Produkt ist nicht verfügbar
AD977BRZRL AD977BRZRL Hersteller : Analog Devices AD977_977A-3120281.pdf Analog to Digital Converters - ADC 1IC, MONO 16-BIT ADC