AD977CRSZ
AD977CRSZ Analog Devices Inc.
AD977_977A.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT SAR 28SSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Sampling Rate (Per Second): 100k
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 28-SSOP
Architecture: SAR
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 767 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AD977CRSZ Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 16BIT SAR 28SSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Configuration: ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Sampling Rate (Per Second): 100k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 28-SSOP, Architecture: SAR, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Weitere Produktangebote AD977CRSZ
Produkt ist nicht verfügbar
AD977CRSZ AD977CRSZ Hersteller : Analog Devices Inc. AD977_977A.pdf Description: IC ADC 16BIT SAR 28SSOP
Packaging: Tube
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Architecture: SAR
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
Produkt ist nicht verfügbar
AD977CRSZ AD977CRSZ Hersteller : Analog Devices AD977_977A-3120281.pdf Analog to Digital Converters - ADC 100 ksps 16 bit ADC