Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADA4610-2ARZ-RL
ADA4610-2ARZ-RL
ADA4610-2ARZ-RL Analog Devices, Inc.
ada4610-1_4610-2_4610-4.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Op Amp Dual Precision Amplifier R-R O/P ±15V Medical 8-Pin SOIC N T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADA4610-2ARZ-RL Analog Devices, Inc.
Description: IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Rail-to-Rail, Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: J-FET, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Supply: 1.6mA (x2 Channels), Slew Rate: 61V/µs, Gain Bandwidth Product: 16.3 MHz, Current - Input Bias: 5 pA, Voltage - Input Offset: 400 µV, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Active, Number of Circuits: 2, Current - Output / Channel: 79 mA, -3db Bandwidth: 9.5 MHz, Voltage - Supply Span (Min): 10 V, Voltage - Supply Span (Max): 30 V.
Weitere Produktangebote ADA4610-2ARZ-RL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Amplifier Type: J-FET
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Supply: 1.6mA (x2 Channels)
Slew Rate: 61V/µs
Gain Bandwidth Product: 16.3 MHz
Current - Input Bias: 5 pA
Voltage - Input Offset: 400 µV
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
Current - Output / Channel: 79 mA
-3db Bandwidth: 9.5 MHz
Voltage - Supply Span (Min): 10 V
Voltage - Supply Span (Max): 30 V