ADG1607BRUZ
ADG1607BRUZ Analog Devices Inc.
ADG1606_1607.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC MUX DUAL 8:1 5OHM 28TSSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max): 5Ohm
-3db Bandwidth: 38MHz
Supplier Device Package: 28-TSSOP
Voltage - Supply, Single (V+): 3.3V ~ 16V
Voltage - Supply, Dual (V±): ±3.3V ~ 8V
Charge Injection: 33pC
Crosstalk: -62dB @ 1MHz
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 8:1
Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 200mOhm
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 128ns, 109ns
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 18pF, 120pF