Produkte > PANASONIC > ADJH23024
ADJH23024
ADJH23024 Panasonic
258_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 24VDC 50A SPST-NO(39mm 15mm 30.2mm) THT
auf Bestellung 57994 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADJH23024 Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 83.3 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 50 A, Switching Voltage: 480VAC - Max, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 24000VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADJH23024 ADJH23024 Hersteller : Panasonic 258_fileversion.pdf Power Relay 24VDC 50A SPST-NO(39mm 15mm 30.2mm) THT
auf Bestellung 57994 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
auf Bestellung 428 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 428 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 575 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
ADJH23024 ADJH23024 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_djh.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83.3 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 480VAC - Max
Must Operate Voltage: 18 VDC
Load - Max Switching: 24000VA
auf Bestellung 427 Stücke:
ADJH23024 ADJH23024 Hersteller : PANASONIC mech_eng_djh.pdf Description: PANASONIC - ADJH23024 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 50 A, DJ-H Series, Durchsteckmontage, Bistabile Doppelspule
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Doppelspule
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 50A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 288ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: DJ-H Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 17 Stücke:
ADJH23024 ADJH23024 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_djh.pdf General Purpose Relays 24V 50A 2 Coil 200mW TV-20