Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > ADM7150ARDZ-2.8
ADM7150ARDZ-2.8
ADM7150ARDZ-2.8 Analog Devices, Inc.
12adm7150.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
LDO Regulator Pos 2.8V 0.8A 8-Pin SOIC N EP Tube
auf Bestellung 9800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 98
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADM7150ARDZ-2.8 Analog Devices, Inc.
Description: IC REG LIN 2.8V 800MA 8-SOIC-EP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 7 mA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC-EP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 12 mA.
Weitere Produktangebote ADM7150ARDZ-2.8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADM7150ARDZ-2.8 ADM7150ARDZ-2.8 Hersteller : Analog Devices, Inc. 12adm7150.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 0.8A 8-Pin SOIC N EP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ADM7150ARDZ-2.8 ADM7150ARDZ-2.8 Hersteller : Analog Devices Inc. ADM7150.pdf Description: IC REG LIN 2.8V 800MA 8-SOIC-EP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC-EP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 12 mA
ADM7150ARDZ-2.8 ADM7150ARDZ-2.8 Hersteller : Analog Devices ADM7150.pdf LDO Voltage Regulators 800mA ULN LDO 2.8Vo